Kentkart

maj 2021 17

Kentkart to firma informatyczna, która od 1998 roku dostarcza kompleksowe technologie z bezkontaktowymi kartami inteligentnymi. Firma specjalizuje się w automatycznym pobieraniu opłat, automatycznym zarządzaniu pojazdami, informowaniu pasażerów i pokładowych systemach nadzoru wideo w transporcie publicznym.
Na przestrzeni lat firma projektowała nowe rozwiązania płatnicze, rozwijając serwisy internetowe, aplikacje na karty miejskie i bankowe. Najnowsze technologie Kentkart zapewniają łatwe, szybkie i niezawodne usługi zarówno dla operatorów transportu publicznego, gmin, jak i mieszkańców. Kentkart zapewnia mobilność ponad 1,5 miliardowi pasażerów rocznie, używając 10 milionów kart inteligentnych w 28 miastach w 10 krajach, w tym w Turcji, Macedonii, Kosowie, Jordanii, Polsce, Katarze, Serbii, Syrii, Węgrzech i Pakistanie. Kentkart jest ogłoszonym finalistą konkursu „Najbardziej innowacyjna aplikacja w 2010 roku SESAMES AWARDS” dzięki rozwiązaniu „Infinite Kentkart”. Kentkart zdobył nagrodę Sesames w 2000 roku za najlepszą aplikację transportową i był ponownie finalistą w 2007, 2011 i 2012 roku w tej samej kategorii.

Dołącz do ITS Polska

Przyczyń się do podnoszenia  efektywności ekonomicznej i bezpieczeństwa transportu przy uwzględnieniu ochrony środowiska z korzyścią dla gospodarki Polski.

miasto