Pixel Sp. z o.o.

maj 2021 18

PIXEL Sp. z o.o. dostarcza innowacyjne systemy elektroniczne i informatyczne dedykowane transportowi publicznemu. Firma wprowadza na rynek nowoczesne rozwiązania wpisujące się w ideę Inteligentnego Miasta. Główne obszary działalności to kompleksowe rozwiązania z zakresu:
– dynamicznej informacji pasażerskiej w pojazdach i na przystankach,
– monitoringu wizyjnego,
– poboru opłat za przejazdy.

PIXEL prowadzi prace badawczo-rozwojowe mające na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa podróżowania transportem miejskim. Jednocześnie firma w swych pracach rozwojowych wykazuje dużą dbałość o środowisko pracując nad energooszczędnymi rozwiązaniami opartymi o technologie eINK zasilanymi z odnawialnych źródeł energii. W 2020r., w odpowiedzi na oczekiwania rynku transportu publicznego, PIXEL zaprojektował, wyprodukował i sprzedał urządzenia do dezynfekcji rąk montowane do pojazdów. W niespełna 10 miesięcy firma wyposażyła prawie 20% pojazdów komunikacji miejskiej w Polsce w swoje dezynfektory.

Dołącz do ITS Polska

Przyczyń się do podnoszenia  efektywności ekonomicznej i bezpieczeństwa transportu przy uwzględnieniu ochrony środowiska z korzyścią dla gospodarki Polski.

miasto