VITRONIC Machine Vision Polska sp. z o.o.

maj 2021 18

VITRONIC Machine Vision Polska sp. z o.o., firma z Kędzierzyna-Koźla, jest producentem urządzeń służących do monitorowania pojazdów w ruchu. Urządzenia z serii POLISCAN to systemy umożliwiające placówkom publicznym i prywatnym firmom pomiar prędkości, kontrolę przejazdu na czerwonym świetle i rozpoznawanie numerów rejestracyjnych. Operatorzy systemów do pobierania opłat drogowych korzystają z rozwiązania TollChecker, aby zautomatyzować obsługę i kontrolę płatności.

Wszystkie systemy do monitorowania ruchu drogowego VITRONIC są oparte na skanerach laserowych wykonujących pomiary (LIDAR, Light Detection and Ranging). Innowacje te umożliwiają bardzo precyzyjne pomiary na więcej niż jednym pasie ruchu i nie wymagają montowania dodatkowych urządzeń w nawierzchni jezdni. W odróżnieniu od technologii dopplerowej (radar), technologia laserowa nie ma ograniczeń w postaci znaków, zakrętów czy wzniesień. Ze względu na zalety technologii LIDAR obecnie na całym świecie używanych jest ponad 15000 skanerów laserowych VITRONIC, służących do monitorowania ruchu drogowego.

Od kilku lat w ofercie VITRONIC dostępne są także radarowe wyświetlacze prędkości, a od niedawna oferta została wzbogacona o aktywne nowoczesne tablice informacyjne, umożliwiające dynamiczną prezentację różnorodnych treści. VITRONIC jest znanym dostawcą urządzeń do pomiaru natężenia ruchu, szerzej znanych jako TOPO.

Firma VITRONIC od ponad 30 lat zajmuje się technologią rozpoznawania obrazu, wykorzystywaną nie tylko w rozwiązaniach transportowych, ale także w logistyce, przemyśle farmaceutycznym, fotowoltaice i spawalnictwie, oferując m.in. inspekcję optyczną.

Dołącz do ITS Polska

Przyczyń się do podnoszenia  efektywności ekonomicznej i bezpieczeństwa transportu przy uwzględnieniu ochrony środowiska z korzyścią dla gospodarki Polski.

miasto